İnsan

Her şeyden önce insanım. Herhangi bir kimlik, vasıf, ünvan, ideoloji veya kalıp olmaksızın; şu an yeryüzündeki en zeki tür olmam ve bunun yanında diğer canlılardan farklı olarak vicdan adında bir ölçü birimi ile yaşamımı sürdürmem, başlı başına muhteşem bir tanımlama. Dünyaya iyi şeyler bırakabilmek, doğayı korumak ve kutlamak, yaşamı anlamlı kılmak ve 1000 yıl sonrası için dahi bir çıktı oluşturabilmek adına en önemli öncüllerin bu tanımlama içinde yer alanlar olup, diğer her şeyin sadece araç olduğunu düşünüyorum.

Değer Madencisi

Değer yaratma potansiyeli gördüğüm bir alanda bir tür “İstikrarlı madencilik” yapmak, hayatın tadını çıkarmamı sağlayan en önemli davranış özelliklerimden. Entropi ilkesine inat, belirsizliği belirli kılma, düzensizliğin içinde düzeni bulma çabasındayım ki yarattığım değerin ne olduğunu önce ben fark edebileyim.

En Çok “İkinci Yenici” ve Fazlaca Edebiyatsever

Edebiyatla büyüdüm. Her ne isem, edebiyat sayesinde biraz. İsmimi de en çok, eski şiirlerde sıkça geçtiği için sevdim.

Marketer

Kendime şu küçücük kelimeyi yakıştırabilmek için çok okudum, çok çalıştım. Gidecek daha sonsuz yolumun olduğunun da farkındayım. Küçüklüğümde reklamlara olan ilgim ve reklamlardaki detayları keşfetme, mesajları analiz etme tutkum; ben büyürken dönüşen ve dijitalleşen dünyada, ekrandan gördüğümüz her bir pazarlama mesajını anlamlandırma çabası şeklinde evrildi. Markalar ile hedef kitlelerini doğru anda ve doğru şekilde buluşturmanın hazzı şöyle dursun, kafamı içinde bulunduğum odadan çıkarıp dünyayı, bizden başka hayatları, sistemi, üretimi ve tüketimi daha doğru anlamama katkı sağlayan “Pazarlama” kavramına bin teşekkür.